بعد از بازگشت از قم ، با همکاری بعضی از نهادها و مراکز فرهنگی موفق شدیم بعضی طرح ها و فعالیت های فرهنگی را در تبریز راه اندازی کنیم از جمله طرح یادواره حضرت امام خمینی که تابستانها با کمک نهاد های فرهنگی از جمله استانداری ، شهرداری ، سپاه و ... به مدت 20 سال در تابستان ها ادامه دادیم.
همچنین سریال های تصویری با دستگاه ویژه صحنه گردان به صورت ابتکاری راه اندازی کردیم و بعضی جزوات و کتاب های آموزشی احکام و اخلاق در سطح جوانان و نوجوانان منتشر کردیم ولی به محض تغییر مدیریت ها ، فعالیت های ما هم تغییر پیدا می کرد. تا اینکه به این فکر افتادیم با همکاری 11 نفر از فضلا ، موسسه دارالتحقیق شهید مطهری را به صورت غیر دولتی راه اندازی کنیم و با اخذ مجوز در مکان جدید ( پل قاری ) فعالیت های دارالتحقیق رسما آغاز شد.
عمده ترین حرکت ، تداوم سریال های آموزشی و تبلیغ با تصویر بود که منجر به ضبط اجراهای سریال ها و نرم افزار و فیلم های آموزشی شد.
بحمدالله در سطح کشور و خارج از کشور ، این حرکت ، یعنی تبلیغ با تصویر جایگاه خودش را پیدا کرده و امروز جزو ضرورت ها گردیده است.
اخیرا با افتتاح شعبه دارالتحقیق شهید مطهری قم موفق شدیم در سطح فضلا کلاس هایی جهت توجیه این برنامه ها دایر کنیم که با استقبال فضلای قم روبرو گردید.
امید است با احساس مسئولیت انقلابی در این برهه بتوانیم در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن ، گامی کوچک برداریم.
اللهم وفقنا بالهدی و الهمنا التقوی -------------- حسین قدوسی

زمینه فعالیت :

بعد از انقلاب اسلامی ، شور و نشاط عمومی نیاز فرهنگی جامعه را تامین می کرد و نهاد های فرهنگی هم با حرکت های انقلابی در گرم نگه داشتن جبهه فرهنگی تلاش های خوبی داشتند ولی با گذشت زمان و عادی شدن جو عمومی ، نیاز به مراکز فرهنگی آزاد اندیشی کاملا احساس می شد و در این راستا بود که رفقای طلبه دور هم نشستیم و مصمم شدیم دارالتحقیق استاد شهید مطهری را راه اندازی کنیم.
موسسن محترم عبارت بودند از حجه الاسلام تاج الدینی ، حجه الاسلام رقمی ، حجه الاسلام فرجی ، حجه الاسلام علمی ، حجه الاسلام مشهوری ، حجه الاسلام دیلمقانی و حجه الاسلام عبدالله زاده .


اهداف:

1. بیان معارف اسلامی با زبان هنر و تصویر

2. آشنایی نسل جوان و نوجوان با اسلام و انقلاب اسلامی

3. الگوی عملی جهت فعالیت های فرهنگی در برهه ی فعلی

4. ارائه روش های جدید در تبلیغ


دست آورد ها و موفقیت ها


1. الحمدلله در طول مدت تاسیس تاکنون موفق شده ایم طرح یادواره حضرت امام را در مدت 20 سال اجرا و چند هزار جوان سوفی - انقلابی به عرضه اجتماعی تحویل بدهیم.

2. کتاب ها و جزوات در قالب های نو و جوان پسند که بعضی ها چندین بار تکثیر و تجدید چاپ شده اند .

3 . فیلم های سازنده و آموزشی .

4. سرود های آموزشی احکام و عقاید و اخلاق و معارف قرآنی .

ا

آدرس دفتر تبریز :
تبریز/ میدان شهدا / روبروی استانداری / انتهای کوچه شهید سمساری/ (امور روحانیون) دارالتحقیق شهید مطهری (ره)
041-35260077 ( دارالتحقیق شهید مطهری شعبه تبریز )
09141140198 ( حاج آقا قدوسی )

 

نقشه هوایی:

آدرس دفتر قم :
قم / خیابان ارم / میدان شهدا / جنب بیت حضرت امام (ره) / کوچه معلم / پلاک 8


 

نقشه هوایی:محتوای بیشتر در این بخش: محصولات »

تماس با ما

شماره تماس: 
حاج آقا قدوسی: 09141140198
دفتر تبریز:  35260077-041

نشانی ' تبریز ' :  تبریز/ میدان شهدا / روبروی استانداری / انتهای کوچه شهید سمساری/ ( امور روحانیون ) دارالتحقیق شهید مطهری (ره)

نشانی ' قم ' :  قم / خیابان ارم / میدان شهدا / جنب بیت حضرت امام (ره) / کوچه معلم / پلاک 8)
 

درباره ما

بعد از انقلاب اسلامی ، شور و نشاط عمومی نیاز فرهنگی جامعه را تامین می کرد و نهاد های فرهنگی هم با حرکت های انقلابی در گرم نگه داشتن جبهه فرهنگی تلاش های خوبی داشتند ولی با گذشت زمان و عادی شدن جو عمومی ، نیاز به مراکز فرهنگی آزاد اندیشی کاملا احساس می شد و در این راستا بود که رفقای طلبه دور هم نشستیم و مصمم شدیم دارالتحقیق استاد شهید مطهری (ره)  را راه اندازی کنیم.